(Vestnes Varfjell - Surnadal 3-0) Vestnes Varfjell avslutta med stil då Surnadal vart slått 3-0 i Vestnes idrettspark laurdag. Connor instruerer i pausa, og taktikken såg ut til å fungere. Foto: Asbjørn Vik

Etter ein jamn og sjansefattig førsteomgang, vart kampen avgjort like etter pause. Elling Olafsen skåra to gongar. Først var han på plass på bakre stolpe etter eit raskt angrep omtrent frå avspark til andre omgang. Fem minutt seinare sto det 2-0, og etter nye fem minutt var mykje avgjort. Oliver Connor Søreng fekk ein lett jobb med å sette ballen over keeper etter at den same målvakta spelte ballen rett i beina på han då han møtte eit utspark frå Varfjell-kollega Owen Connor.

Trenar Alexander Connor oppsummerer kampen mot Surnadal:  – Spesielt det vi leverer av angrepsfotball, er av meget høgklasse mot et godt Surnadal-lag. 

Surnadal har ballen mer og trykker oss bakover i en periode der i første omgang, men vi står bra imot. Vi blir enige om å gjøre noen små justeringer i pausen og er både dyktige og heldige som får betalt for det etter allerede etter 17 sekunder ut i andre omgangen. Dette gir oss den boosten vi trengte, og dei første tjue minutter etter pause er vi meget gode både offensivt og defensivt. Spesielt det vi leverer av angrepsfotball, er av meget høgklasse mot et godt Surnadal-lag. Og det viser at vi kanskje er ett av dei beste offensive laga i divisjonen når vi får flyt i spillet vårt. Tenker ikke da bare på angrepsspillerne, men hvordan vi opptrer samla som lag når vi angriper. Der var vi gode i dag. Må også sies at det er ekstra godt å vinne over Surnadal fordi dei alltid har et godt lag. Har stor respekt for den jobben som Webjørn har gjort, og gjør for fotballen der opp.

Webjørn er en meget god trener som organiserer laget sitt godt og det er alltid taktisk utfordrende spille mot dem. Derfor kjekt å kunne dra i land en seier, for da veit du at laget ditt har levert. Føler at det har vært en del stang ut i flere kamper i år, derfor ekstra deilig at vi holder nullen og avslutter sesongen med en soild hjemmeseier.

Sjå skåringane i  VarfjellTV

Surnadal kom til Vestnes frå seier borte i lokaloppgjer mot Sunndal og framleis med eit teoretisk håp om å ta att KBK 2 på tabelltoppen. Men alt før kampstart var det klart at nordmøringane ikkje hadde dagen. Dei hadde nemleg tatt med sine blå heimedrakter og måtte dermed spele kampen i gule vestar.

Dagens lag: Owen Connor, Lucas P Våge, ( Arjan Sylte 84) Svein Erik Lange Male, Ørjan Tangen (C), Juan Richard Larsen (Jarle Løvik Salte 25), Oliver Connor Søreng (Vegar Skare 70), Tor-Bjarne Løvik Salte (Dag Maier 79), Amund Stavem (Leo Krogseth 88) Debut. Håvard Haugli Nybråten, Elling Olafsen, Adrian Kosinski (Knut Stian Eik 82)

Gult kort: Jarle Løvik Salte

Sesongen blir avslutta borte mot Midsund om ei veke.